Země vycházejícího slunce se může nejen chlubit zajímavou historií. Japonské císařství je zemí kontrastů, kde se mísí charakter tamní společnosti, jež je utvářen dávnými tradicemi s Japonskem, které je nyní synonymem vědeckého pokroku a technologických vymožeností.
V Japonsku nesmíte rozhodně vynechat:
TOKIO
Hlavní město Japonska, které je rozděleno na tři části. V centrálním Tokiju stojí Tokijská věž, Císařský palác a v oblasti Ginza najdete moderní galerie a obchodní domy. V severním Tokiu leží čtvrť Ueno, jíž dominuje rozlehlý park s Národním muzeem a Muzeem Šitanmači. Dále zde najdeme také čtvrť Asakuse, v níž stojí nejposvátnější chrám v Tokiu Sensódži založený v roce 645. Západní Tokio představují dvě moderní čtvrti - Sindžuku, jíž dominuje dvojice mrakodrapů a čtvrť Šibuja, která je čtvrtí módy. Vyzkoušet musíte také železniční trať Jamanote.
KJÓTO
Město se nachází v západním Honšú a je ze tří stran obklopeno horami a do roku 1868 neslo pozici hlavního města Japonska. Najdete zde císařský palác Kjóto Gošo situovaný v císařském parku, hrad Nidžó, chrámy Nanzendži a Ginkakudži, které spojují vodní kanál – hlavní trasu Filozofické stezky nebo Zlatý pavilon (Kinkakudži).
OSAKA
Je třetím největším městem Japonska a je jedno z nejdůležitějších průmyslových a obchodních center Japonska, tak i důležitým přístavem. Svými výškovými budovami Osaka představuje obraz 21. Století Japonska. V centru města však najdeme i nejstarší buddhistický chrám Japonska Shitennó-ji či šintoistickou svatyni.
NIKKÓ
Město ležící v horách prefektury Tochigi v severním Honšú, kde najdete tři svatyně, jež jsou na seznamu světového dědictví UNESCO – Tóšógú, Futarasan a Rinnódži. Celý komplex svatyně Tóšógú je zasazen do národního parku Nikkó, jež je plný jezer, vodopádů a horských pramenů.
FUDŽI
Hora Fudži (Fudžisan) se nachází ve středním Honšú, je nejvyšší horou Japonska a také symbolem země. Na úpatí hory se rozkládá oblast pěti jezer.
MACUŠIMA
Skupina asi 260 ostrůvků ležící v prefektuře mijagi je po Fudži nejkrásnějším přírodním místem Japonska.
KJÚŠÚ
Ostrov, který představuje nejjižnější část Japonska, podnebí je zde středomořské až subtropické. Krajinu ostrova charakterizuje sopečná činnost a hora Aso s největším sopečným jícnem světa. Kjúšu patří k největším výrobcům keramiky a porcelánu na světě. Ostrov je plný lázeňských středisek, nejproslulejší je město Beppu. Jedním z nejnavštěvovanějších měst je Nagasaki.
HIMEDŽI
Hrad známý také jako „Bílá volavka“ se nachází ve stejnojmenném městě, komplex tvoří 83 budov.
NARA
Město ležící v západním Honšú, které bylo založeno v roce 710 jako první císařská metropole Japonska. V Naře najdeme nejen umělecké poklady země, ale i moderní západní část s rušnou tržnicí a nákupní ulicí Sandžó-dóri. V Narském parku je soustředěna většina chrámů. Po parku se toulají jeleni jako poslové bohů. Deset kilometrů od Nary se nachází chrámový komplex Hórjúdži, jež je považován za kolébku japonského buddhismu, a v něm jsou situovány jedny z nejstarších dochovaných dřevěných staveb světa.
KAMARA
Přímořské město ležící v prefektuře Kanagawa ve středním Honšú, je městem chrámů. Nachází se zde 19 šintoistických svatyní a 65 buddhistických chrámů včetně dvou nejstarších zenových klášterů v Japonsku.